لینک های مفید

جستجوي مرتبط


لینک های مفید

کتاب صوتی (کتاب گویا) لورکا نوشته فدریکو گارسیا با صدای احمد شاملو

تاريخ انقضاي اين آگهي گذشته است و ممكن است ديگر معتبر نباشد

براي يافتن آگهي هاي بيشتر، از جستجوي بالاي صفحه استفاده كنيد

شرح آگهی

کتاب صوتی (کتاب گویا) لورکا نوشته فدریکو گارسیا با صدای احمد شاملو

کتاب لورکا

نویسنده : فدریکو گارسیا

ترجمه: احمد شاملو

راوی: احمد شاملو
فدريکو گارسيا لورکا ، شاعر شهير اسپانيا ، در5 ژوئن 1898 در دهکده ى «فونته واکه روس» در منطقه ى وگا در نزديکى گرانادا متولد شد . پدرش کشاورزى ثروتمند و مادرش معلمى از خانواده اى متشخص بود.

لورکا تا يازده سالگي خود را در زندگى روستايى در وگا غرق کرد وهمين باعث ارتباطش با مردم عادى شد.افرادى همچون کارگران زراعى و کوليان آوازخواني که آوازهاى سنگين «کانته خوندو» را مي خواندند. در اين سال ها لورکا توانست ارتباطى بى واسطه با طبيعت برفرار کند و آوازها،داستان ها، قطعه ها و ترجيع بندهاى عاميانه را از خدمت گزاران پير بياموزد

بي گمان ترانه هاى عاميانه از ناب ترين اشعار و آهنگ کلام آن ها نيز آن گونه که شومان مي گويد سرچشمه ى بي پايان زيباترين ملودى ها مى باشد . ادبيات عاميانه اى که لورکا در کودکى آموخت،بعدها به زيبايى در اشعارش بازآفرينى شد. حتا در قطعه ى «زن خيانت کار» آن گونه که برادرش فرانسيسکو مى گويد ناخواسته در سه سطر اول شعرش ترانه اي که از يک قاطرچى شنيده بود را آورده است .

هرچند مادر لورکا او را به يادگيرى موسيقى و موضوعات ادبى تشويق مى کرد اما پدرش اصرار مى کرد که لورکا مطالعات خود را به حقوق محدود کند . اما او بيش از مطالعات درسى اش به خواندن آثار کلاسيک مى پرداخت . به خصوص نمايش نامه هاى يونانى و آثار شکسپير،ايبسن،مترلينگ و همچنين آثار نويسندگان متعلق به نهضت ادبى 98 همچون ماچادو، اونامونو،آسورين وشاعران رومانتيکى همچون روبن داريو يا خوان رامون خيمه نس .

اما درباره لورکا بگذارید خود شاملو بگوید:
” لورکا هرگز يک شاعر سياسی نبود اما نحوه برخوردش با تضادها و تعارضات درونی جامعه اسپانيا به گونه ای بود که وجود او را برای فاشيستهای هواخواه فرانکو تحمل ناپذير می کرد. و بی گمان چنين بود که در نخستين روزهای جنگ داخلی اسپانيا – در نيمه شب 19 اوت 1936 – به دست گروهی از اوباش فالانژ گرفتار شد و در تپه های شرقی گرانادا در فاصله کوتاهی از مزرعه زادگاهش به فجيعترين صورتی تير باران شد بی آنکه هرگز جسدش به دست آيد يا گورش شناخته شود.”(نقل از سایت شاملو)


مشــخــصــات آگــهــی
نــام: هایپرمارکت
ایمــیل:
تلفن:
موقعیت:
آدرس: http://www.payamsara.com/irbiz.php?vendors=51080682&id=1234
قیمت:
تاریخ ثبت آگهی:  جمعه 18 آذر 1390
تاریخ انقضای آگهی:  جمعه 10 خرداد 1392
تاريخ به روز رساني:  دوشنبه 27 آذر 1391
بازديد:
» خواهشمند است، در صورتيكه يك آگهي نظر شما را جلب كرده و يا در مورد آن پرسشي داريد، بصورت مستقيم با آگهي دهنده تماس بگيريد .

بنابراين مدیریت سايت از پاسخ به پرسشهاي شما در مورد محتواي آگهي‌ها معذور است .

جستجوهاي مرتبط

ساعت مچی طرح ســـواچ

قيمت در فروش ويژه فقـط 18200 تـومانسايت درج آگهي و تبليغ رايگان اينترنتي پيام داران

Powered by Payamsara Advertising - 1.3.764   |  Copyright ©2009, payamsara.com - iranwebshop.com.